Notesz-klub Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ginga Nagareboshi Gin

3 posters

Go down

Ginga Nagareboshi Gin Empty Ginga Nagareboshi Gin

Témanyitás  Bendzsi Kedd Jan. 22, 2008 8:16 pm

Ismertebb nevén Ezüst Nyíl.

Én gyerekkoromban láttam elöszőr, bár akkor még nem ismertem az anime kifejezést, kedvencemmé akkor vált igazából amikor láttam a vágatlan japán verziót.

Azért lett a kevencem, mert itt a főszereplők nem emberek hanem kutyák. Az ahogy késletetve adnak nagyobb szerepet a kutyáknak kimondottan tetszet, eleinte az emberek szemszőgéből látjuk a világot aztán hirtelen megváltozik a nézőpont. A története is igazán tetszetős, a fő történet mindig megmarad csak kiegészül kissebb story-kal, és ezek a kitérések is jól elettek készítve, más kutyafalkák más beállítás pl: nindzsa kutyák, maffia, trió.
De ami a legeslegjobban megfogott az a személy volt akit animémekben nem nagyon látunk pontosabban hallunk ez a narátor (mesélő). Egyes animék elején/végén hallunk pár szót a narrátortól de utánna nem tér vissza, de az Ezüst Nyíl-ban gyakran jelen van.

Igazán örülök neki, hogy Magyarországon is beszerezhető, csak az a baj nagyon megvan vágva pontosabban
5 epizód és még néhány perc van kivágva. A vágtlan elégé komoly (véres) jeleneteket tartalmaz de a fontosabb szereplők "bizonyos" jeleneteit is kivágták. A szinkron nem sikerült rosszúl de vannak azért olyanok akik kilognak a sorból, de Fábián vadász, a Mesélő és egyes kutyák szinronjai igazán jól sikerültek.
Bendzsi
Bendzsi
Lelkes firkász
Lelkes firkász

Hozzászólások száma : 250
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 35
Tartózkodási hely : Doboz

Vissza az elejére Go down

Ginga Nagareboshi Gin Empty Re: Ginga Nagareboshi Gin

Témanyitás  Haruhi01 Csüt. Jan. 24, 2008 3:07 pm

jéé...még egy animével többet ismerek! ^^ amúgy én eleve imádom a kutyákat, szal ez után majd utánanézek! Wink
Haruhi01
Haruhi01
[ író - Arune holdjai]
[ író - Arune holdjai]

Hozzászólások száma : 72
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 33
Tartózkodási hely : Békéscsaba

Vissza az elejére Go down

Ginga Nagareboshi Gin Empty Re: Ginga Nagareboshi Gin

Témanyitás  Bendzsi Pént. Jan. 25, 2008 7:23 pm

Helyes, helyes!!!!

Majd ha végeztél vele a jánlom a folytatását a Ginga Densetsu Weed-et, én mostanság nézem, nem olyan jó mint az elődje de nem is rossz.
Részemről kicsit zavaró, hogy a 2006-os mert az elődje 1986-ban futott.
Bendzsi
Bendzsi
Lelkes firkász
Lelkes firkász

Hozzászólások száma : 250
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 35
Tartózkodási hely : Doboz

Vissza az elejére Go down

Ginga Nagareboshi Gin Empty Re: Ginga Nagareboshi Gin

Témanyitás  Myrte Kedd Jún. 17, 2008 12:23 pm

Bendzsi írta:De ami a legeslegjobban megfogott az a személy volt akit animémekben nem nagyon látunk pontosabban hallunk ez a narátor (mesélő). Egyes animék elején/végén hallunk pár szót a narrátortól de utánna nem tér vissza, de az Ezüst Nyíl-ban gyakran jelen van.

Erről eszembe jutott, a Yuki no joou/Snow Queen - a narrátor hangjába beleszerettem Smile kár, hogy még csak a 14. részig van lefordítva.
Myrte
Myrte
Újonc
Újonc

Hozzászólások száma : 4
Csatlakozás ideje : 2008. Jun. 15.
Tartózkodási hely : Pest és Csaba között ingadozok

Vissza az elejére Go down

Ginga Nagareboshi Gin Empty Re: Ginga Nagareboshi Gin

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.