Notesz-klub Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Már láttam/Most nézem

+8
Arunson
Jimmy
Nemesis
Freyja
SjoCi
Rika-chama
Carletto
Bendzsi
12 posters

2 / 3 oldal Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Már láttam/Most nézem - Page 2 Empty Re: Már láttam/Most nézem

Témanyitás  Bendzsi Pént. Május 09, 2008 8:49 pm

Izlések és pofonok.
Nekem igazán tetszet a még a mostani felújított változatát (movie) is láttam már. Smile
Eleinte azt hittem róla, hogy azért nevezik kultusz műnek mert akkoriban még nem volt elterjedt a "meccha" de igazából nem is ez volt hanem azért mert nagy szerepet játszot az animék terjedésben Nyugat felé és a szereplők lelki ábrázolása miatt.

Nem tudom már hol olvastam de valaki azt mondta róla, hogy tiszta emo az egész. Lehet, hogy igaza van de én ezt "erősen kétlem" sőt kizártnak tartom, mert 1995-ben még nem is volt olyan, hogy emo.

Nemesis hányadik résznél tartasz az One Piece-ben? Laughing


A hozzászólást Bendzsi összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Május 10, 2008 9:18 am-kor.
Bendzsi
Bendzsi
Lelkes firkász
Lelkes firkász

Hozzászólások száma : 250
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 35
Tartózkodási hely : Doboz

Vissza az elejére Go down

Már láttam/Most nézem - Page 2 Empty Re: Már láttam/Most nézem

Témanyitás  Nemesis Szomb. Május 10, 2008 6:27 am

Jelenleg 257. résznél stagnálok időhiány miatt....de hamarosan megint nekilendülök. cyclops pirat cyclops

Erre az emo-e az NGE kérdésre egy határozott nem a válaszom, mert ha valaki kicsit is megértette az EVA lényegét rájön hogy 100X több van a háttérben mint holmi szerencsétlenkedő szenvedés. A szereplők lelki állapotának és jellemének fejlődése teljesen kaotikus ezzel emberibb mint sok más animében, ugyanakkor sokszor ellentmondásos és rendezetlen ami egy groteszk görbetükör is lehet a kollektív emberi viselkedésre. (ha nagyon bele akarom látni) Laughing

Amúgy igen, 1995-ben valóban nem létezett a ma ismert emo hisztéria. Viszont már sokkal előtte megvolt a szemembe a hajam nagy a világfájdalmam. Csak akkor még valamilyen goth-os halálverseket írós ipari mennyiségű kávéfogyasztós groupie forma voltak...az emok "überdivatos" ruházkodási stílusuk meg talán valami japán visual kei elődről lett átkoppintva a 80-as évekből. (egy a témában jártas idősebb személytől halottam) Szal koppincs az egész... lol! lol! lol!

Az NGE meg talán azért lett ekkora kultusztéma világszerte mert Akira után szabadon...üssön nagyot és döbbennyen le a paraszt a látványtól....jól...sok, vér, sok hús, meg belsőségek...gondolom én. Mert nem jellemző hogy a globális kedveltség középpontjába egy amúgy nagyon filozófikus és elgondolkodtató mű kerüljön...de javítsatok ki ha tévednék.
Nemesis
Nemesis
Vampire knight

Hozzászólások száma : 65
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 38

Vissza az elejére Go down

Már láttam/Most nézem - Page 2 Empty Re: Már láttam/Most nézem

Témanyitás  Bendzsi Szomb. Május 10, 2008 9:31 am

Nemesis írta:
Az NGE meg talán azért lett ekkora kultusztéma világszerte mert Akira után szabadon...üssön nagyot és döbbennyen le a paraszt a látványtól....jól...sok, vér, sok hús, meg belsőségek...gondolom én. Mert nem jellemző hogy a globális kedveltség középpontjába egy amúgy nagyon filozófikus és elgondolkodtató mű kerüljön...de javítsatok ki ha tévednék.

Szerintem ez a kultusz kérdés több szemszögből nézhető Nyugaton a "sok vér, sok hús" dolog sőt eleve az "anime" ezen stílusa még újnak számítot látványvilágra és történetre is, gondolom ezért lett az Akira is kultusz.
Japánban meg az Akira megbukott (sok kérdést hagy maga után) ellenben a mangát remekműnek tartják a története/mondanivalója miatt és ebből gondolom hogy a NGE a története és ahogy Nemsis mondta
szereplők lelki állapotának mély bemutatása miatt lett kultusz.
Bendzsi
Bendzsi
Lelkes firkász
Lelkes firkász

Hozzászólások száma : 250
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 35
Tartózkodási hely : Doboz

Vissza az elejére Go down

Már láttam/Most nézem - Page 2 Empty Re: Már láttam/Most nézem

Témanyitás  Nemesis Hétf. Május 12, 2008 1:14 pm

Byousoku 5 Centimeter

Az a csóka csinálta aki a "The Girl Who Leapt Through Time"-ot, és szerintem egyszerűen zseniális kis romantikus-dráma. Nemrég újranéztem mer cikket köllött írni róla, és megint lehengerelt... Már láttam/Most nézem - Page 2 493613 Már láttam/Most nézem - Page 2 477598 Már láttam/Most nézem - Page 2 493613 Ha tehetik nézzék meg azok is akik nem rajonganak túlzottan a romantikus témákért! Már láttam/Most nézem - Page 2 578744
Nemesis
Nemesis
Vampire knight

Hozzászólások száma : 65
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 38

Vissza az elejére Go down

Már láttam/Most nézem - Page 2 Empty Re: Már láttam/Most nézem

Témanyitás  Bendzsi Hétf. Május 12, 2008 1:47 pm

Én is láttam már és engem is lenyűgözött, a története, a beállítása két ember kapcsolatáról egyszerűen gyönyörű és a grafika is.
Shinkai Makoto igazán jó rendező. Ami a legjobb, hogy a többi műve között kapcsolatok vannak.

Nem akarok vitázni de a "The Girl Who Leapt Through Time"-ot nem "Mamoru Hosoda" rendezte?
Bendzsi
Bendzsi
Lelkes firkász
Lelkes firkász

Hozzászólások száma : 250
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 35
Tartózkodási hely : Doboz

Vissza az elejére Go down

Már láttam/Most nézem - Page 2 Empty Re: Már láttam/Most nézem

Témanyitás  Nemesis Hétf. Május 12, 2008 2:10 pm

Jah...úgy látszik a tegnapi paintball károsab volt rám mint hittem... lol! ...deh...ezt szépen elírtam...gomen.
Nah akkor nem Girl who, hanem Voices of a Distant Star, meeeeg The Place Promised in Our Early Days... Már láttam/Most nézem - Page 2 835588 Már láttam/Most nézem - Page 2 578744 ( Az utóbbi szintén elég jó lett)
Nemesis
Nemesis
Vampire knight

Hozzászólások száma : 65
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 38

Vissza az elejére Go down

Már láttam/Most nézem - Page 2 Empty Re: Már láttam/Most nézem

Témanyitás  Bendzsi Hétf. Május 12, 2008 9:02 pm

Mindenki tévedhet és rásegített a paintball is. Wink

Nemrég végeztem az Ergo Proxy-val eleinte azt hittem, hogy egy újjabb anime ami az "ember és gép" kapcsolatáról szól de aztán megváltozik a téma.
Komoly hangvételű anime mély mondanivalóval és filozofálásal, nekem tetszet.

Tegnap belekeztem "Rosario+Vampire"-ba. Nem láttam sok részét de eddig nagyon bejön.
Hárem és ecchi anime(kis akcióval, érzelmekell fűszerezve)rajongóknak erősen ajánlom és azoknak akik egyszerűen jól akarnak szórakozni.

Végűl meg elkezdtem nézni a Ghost in the Shell sorozatnak az 1. évadját ha végeztem vele mondok véleményt.
A két movie nagy élmény volt a számomra, de nálam nincs olyan, hogy "ha az elődje jó volt akkor a folytatása is." Nem jó előitélkezni.


A hozzászólást Bendzsi összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Május 24, 2008 12:18 pm-kor.
Bendzsi
Bendzsi
Lelkes firkász
Lelkes firkász

Hozzászólások száma : 250
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 35
Tartózkodási hely : Doboz

Vissza az elejére Go down

Már láttam/Most nézem - Page 2 Empty Re: Már láttam/Most nézem

Témanyitás  Jimmy Kedd Május 13, 2008 8:38 pm

Huh Ergo Proxy, egyik nagy kevencem, mindenkinek ajánlom. Wink

Miután végeztem vele gondoltam utánna nézek kicsit, találtam is két "élmény beszámolót". Egyiket ha jól emlékszem egy Manitu nevű blogger írta és nagyon lehúzta, szivesen belekötöttem volna a mondanivalójába, de aztán rájöttem hogy egy olyan embert aki utálja magát a műfajt sosem győzök meg róla milyen fasza.

A másik meg úgy kezdődött "Sosem gondoltam volna, hogy találok jobb animét a Dragon Ballnál..." XD
Jimmy
Jimmy
Újonc
Újonc

Hozzászólások száma : 2
Csatlakozás ideje : 2008. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Már láttam/Most nézem - Page 2 Empty Re: Már láttam/Most nézem

Témanyitás  Bendzsi Szer. Május 14, 2008 7:18 pm

Jimmy írta:Huh Ergo Proxy, egyik nagy kevencem, mindenkinek ajánlom. Wink

Mi fogot meg benne a legjobban amiért a kedvenced? És ha már itt tartunk mi a többi nagy kedvenced?
Nekem csak egy kedvencem van a "Ginga Nagareboshi Gin". (vágatlan, japán verzió)
Bendzsi
Bendzsi
Lelkes firkász
Lelkes firkász

Hozzászólások száma : 250
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 35
Tartózkodási hely : Doboz

Vissza az elejére Go down

Már láttam/Most nézem - Page 2 Empty Re: Már láttam/Most nézem

Témanyitás  Jimmy Pént. Május 16, 2008 10:12 am

Hmm mi is fogott meg az Ergo Proxy-ba?! Legszivesebben azt mondanám h az egész úgy ahogy van. Very Happy:P
De ha tényleg mondanom kellene valamit biztos megemlíteném a könyvtáros jelenetet, ami ha valaki látta az animét azt hiszem magáért beszél. Wink
Másrészt tetszettek az "eszmefuttatások". Gondolok itt arra, mikor kiderült, mindenkinek a városban el van döntve későbbi foglalkozása, hogy hasznára lehessen vele a városnak. És ha valaki ezt nem teljesítette igen hamar leépítették. Szóval csak azt akarom ebből kihozni, hogy mikor az egyik karakter rájött, hogy ő ezt nem akarja rögtön feleslegesnk érezte magát, pedig csak egyszerűen saját maga szerette volna eldönteni mit kezd az életével, ami azt hiszem egy eléggé magától értetődő dolog volna... Remélem lehet érteni h mit akarok Razz
Jimmy
Jimmy
Újonc
Újonc

Hozzászólások száma : 2
Csatlakozás ideje : 2008. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Már láttam/Most nézem - Page 2 Empty Re: Már láttam/Most nézem

Témanyitás  SjoCi Kedd Május 20, 2008 1:38 am

Nagyon témánál vagyunk!

Mivel nekem is eme alkotás a kedvencem ha meg kell neveznem valamit kedvenc ként (na meg sok más is most, hogy ezt leírtam). De vegyük sorba, először egy nem annyira személyes szemszögből:
A sorozat folyamán rengeteg sci-fi mestermű fellelhető benne, utalás rájuk és ezek a sci-fik nem az egyszerű fajtából valók hanem a gondolkodtatóbb, elvontabb alág mint pl Asimon, Len írásai, de több filozófus írásait is meg lehet lelni benne. Ha utána járunk minden apró motívumnak akkor bizony nagyon tömény a dolog.
De van egy másik szempont is... egy gondolat ami végig kisér minket az egész sorozat alatt... "Mi a valóság?" Vincent Law, főszereplőnk nem egy erős karakter, de egyetlen egy dolog motiválja bármit is tesz. Tudni akarja az igazat a dolgokról, mert úgy érzi becsapják. Ez a gondolat akkor születik meg benne mikor felesleges lesz egy helyen (pontosabban üldözött) amitt az otthonának hitt és még is életbe van, még is létezik, még sincs hiába... Tudni akarja, hogy miért. Mi a cél, a lényeg amiért létezik és hogy mi a reson'detre-je, az életének abszolút célja és értelme.

Nah, innentől egy erősebb saját vélemény látható:

Alapvetően emiatt sokakat lehet, hogy nem is érdekel a téma, hisz ez az a kérdés amire nem egy ember azt mondja, hogy "nem szabad vele foglalkozni, mert úgy se kap rá választ az ember és egy csomó idő elmegy rá". Ez nagyából így is van, de az az ember akit kirekesztett a társadalom, legyen az azért mert nem volt hajlandó megfelelni, vagy mert az ami ő valójában volt nem kellett a társadalomnak (a kettő ugyan az csak a nézőpont változik) máskép látja a világot. Számára az első dolog amire rá jön az az, hogy van a társadalmon túl is élet és egyáltalán nem biztos, hogy az annyira az élet része, sőtt(!) hogy az maga az élet. Persze mikor kikerül márcsak dacból se se hajlandó vissza menni, mert megakarja tudni, hogy milyen a (valódi) világ kint. El is indul és tanulgatja, gondolkodik, megpróbálja megfejteni és megtudni mindent róla. Ahogy és ahogy egyre többet tud... úgy válik egyre sötétebbé. Először katasztrófa ként éri mikor kezdi érezni, hogy senki se mondta, hogy a válasz amit keres szép lesz vagy jó, sokként éri és összeroppan alatta. Időbe telik mire újra képes szebbnek látni a dolgokat, de akkor már tudja, hogy körülbelül mi megy a hátérbe így igyekszik jó éreznie magát és úgy tenni mintha nem látna. De új örömöket is talál. Megtanul örülni egyszerűen, a pillanatot élvezni és megbecsülni és lassan lassan úgy érzi, talán vissza menne a társadalomba. Meg is próbálja, de már annyira más lett, annyi mindenen túl van, hogy rosszul érzi magát, úgy érzi a vérét szívják csupán attól, hogy a hétköznapok terhét viseli, igyekezne a társadalomnak elegett tenni, de már túl sokat látott és nem tud teljesen úgy csinálni mintha nem is lennének azok a dolgok amiket már ismer. Hogy ekkor mit választ az ember, vagy hogyan folytatja életét, az már egyénenként változik, de az ekkor született döntések egyrészét a történelem feljegyezte és sokszor ez is hajtja azt.
SjoCi
SjoCi
Szorgos fórumozó
Szorgos fórumozó

Hozzászólások száma : 79
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 22.
Age : 35
Tartózkodási hely : Békéscsaba

Vissza az elejére Go down

Már láttam/Most nézem - Page 2 Empty Re: Már láttam/Most nézem

Témanyitás  Bendzsi Kedd Május 20, 2008 8:44 pm

Micsoda vélemények! Smile

Na akkor lássuk az enyémet.
Jimmy-vel már megvitatuk a találkozón de legalább jót beszélgetünk.

Nekem a legjobban az egészben az a kérdés tetszet, hogy mik is a Proxy-k? És az, hogy mindenkinek más és más. Valakinek szörny, isten, fejletebb faj, energia.........stb.
Ami még említést érdemel az Autorave-t megfertöző Cogito vírus. Amelyiket megfertőz tudatott/szívet kap, engem ez igazán elgondolkodtatót, hogy már gépek-e egyáltalán és csak azért mert gép nem lehetnek erzései? (lekopogom érdekelt volna, hogy ki vagy mi csinlta a vírust és miért)
Pino is igazán megteszet. Wink
Bendzsi
Bendzsi
Lelkes firkász
Lelkes firkász

Hozzászólások száma : 250
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 35
Tartózkodási hely : Doboz

Vissza az elejére Go down

Már láttam/Most nézem - Page 2 Empty Re: Már láttam/Most nézem

Témanyitás  SjoCi Csüt. Május 22, 2008 9:11 pm

A "Cogito" jelentése "gondolkodom", így amelyik autorave "fertőzött" az lényegében önuralomra ébredt, viszont érdekes, hogy mi az első dolguk mikor ez tudatosul bennük (naggya részt): imádkozni kezdenek és várnak. Todom, hogy ez egy kicsit belemagyarázás, de szerintem a "vírus" magától alakult ki. Elértek az autoravevek egy olyan szintet amikor már önálló lényként cselekedhetnének, viszont akkor miért is nem teszik? Mert szolgának születtek és az által, hogy önuralomra ébredtek értelmüket vesztették, nincs számukra reason'detre, ezért imádkoznak és várnak. Amelyiknek még megmaradt a reason'detre-je, mint Real-é, az viszont szabályoktól kötetlenül akarja végre hajtani azt. Viszont így egyetlen autorave esik ki a dologból... Pino. Ő jól érzi magát, ezt én a gyermeki tudatlansággal magyaráznám és az ártatlan szemlélettel, ezért olyan amilyen és ezért nincs olyan hatással rá a cogito.
És hogy a proxy-k mik is? Hááát... ez már eléggé rejtélyesnek mondható. Az emberek szeméből kétségtelenül istenek. "Isten magaképére teremtette az embert." És Vincent Law-ra ez eléggé igaz. Így külömbség ember és isten között abban rejlik, hogy mennyire látja a valóságot, illetve mennyire képes azt elfogadni. Viszont van egy érdekes kis motívum is: "Cogito ergo sum"="Gondolkodom, tehát vagyok.", de ezt a sorozatba inkább a "Cogito ergo proxy" módosulat váltja fel. Itt két értelmezést helyből meg lehet állapítani.
1, "Gondolkodom tehát képviselek (vmit)" lefordítva. Tehát ha az ember belekezd egy gondolat menetbe ami a világra irányuló nézetét befolyásolja akkor aszerint is fog élni és az a szerepe, hogy ezt végig csinálja.
2, Ha "proxy" szó alatt most a sorozatbeli proxykra gondolunk, ami már-már isteni szint, akkor az, hogy gondolkodunk elindít minket egy olyan úton amivel hatalmasabbaká válhatunk. Felül múlhatjuk eddig biztosnak hitt korlátainkat és egykori nézeteink szerint egy fajta istené nőhetjük ki magunkat.

Huh... ez már nekem is kezdett sok lenni. Egyébb kérdés? Very Happy Vigyázz mert arra is egy litáiát írok! Wink
SjoCi
SjoCi
Szorgos fórumozó
Szorgos fórumozó

Hozzászólások száma : 79
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 22.
Age : 35
Tartózkodási hely : Békéscsaba

Vissza az elejére Go down

Már láttam/Most nézem - Page 2 Empty Re: Már láttam/Most nézem

Témanyitás  Bendzsi Hétf. Május 26, 2008 6:46 pm

A múlt héten végeztem a Ghost in the Shell 1. évadjával és a Rosario+Vampire-al is.
Írtam már róluk korábban is de most, hogy láttam végig jobban tudom véleményezni.

Roserio+Vampire:
Mint elözőleg írtam mint hárem anime remek, bár egy kicsit monoton akció terén de ellensúlyozza a sok ecchi jelenet. Jó utalás a másságra és arra, hogy ne itélj meg senkit még meg nem ismered.
Zárásként annyit, hogy kicsit rövidnek találtam, nem baj lesz 2. évadja.


Ghost in the Shell 1. évad:
Jó volt a sorozat de mondani való terén nem éri utól a két nagy filmet.(az első a legjobb)
Grafikailag szép volt és a törtébet sem hétköznapi és azért utalás ember és gép szembeállítása is jelen volt.
Ami igazán zavart, hogy míg a két nagyfilmnél úgy volt a város beállítva, hogy bezártság érzést kelcse, sorozatban egyáltalán nem éreztem. Túl sok volt a fa és a táj ábrázolás.
A taichikomák viszont nagyon tetszetek, azok a dolok amikről beszélgetek és tettek remek volt, nem tustam úgy tekinteni rájuk mint ha csak gépek lennének.
Egy szó mint 1000. Jó volt, nem sokára belekezdek a 2. évadjába.

Jelenleg a "Kimi ga Aruji de Shitsuji ga Ore de" nézem. (Hosszabb címet nem tudtak volna kitalálni?)
Vélemény? Majd ha végeztem vele.

Nemsokára meghozzák a Ninja Sroll, Földtenger varázslója és a Könyvek Hercegét amiket rendeltem azokat is már szeretném megnézni, ja és a SonicX is nézem és be van tervezve a Claymore is.
Bendzsi
Bendzsi
Lelkes firkász
Lelkes firkász

Hozzászólások száma : 250
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 35
Tartózkodási hely : Doboz

Vissza az elejére Go down

Már láttam/Most nézem - Page 2 Empty Re: Már láttam/Most nézem

Témanyitás  Arunson Kedd Május 27, 2008 12:39 am

Az Ergo Proxy-t csak Pino miatt érdemes megnézni.Nem azt mondom hogy nagyon rossz de nem nagy eresztés.Viszont Pino hatalmas!XDXDXD
Arunson
Arunson
Újonc
Újonc

Hozzászólások száma : 6
Csatlakozás ideje : 2008. May. 27.
Age : 38
Tartózkodási hely : Békéscsaba

Vissza az elejére Go down

Már láttam/Most nézem - Page 2 Empty Re: Már láttam/Most nézem

Témanyitás  Bendzsi Kedd Május 27, 2008 9:11 pm

Nikolay Stholm: (ez a téma a Rajzok topicban indúlt, de itt jobb helye lesz)

Rátérve a vérfarkas témára, talán a "tabu" kifejezés túlzás(jobb a "ritka" szó) hiszen a D a Vámpírvadász két animében is szerepelnek rövid ideig és a Rosario + Vampire-ban is.........stb, de én még nem találkoztam olyan animével amibem olyam mély lenne a vérfalkas létt mint a vámpírok terén és ha már újra szóba került a "ritka" szó ugyanez igaz az állat animékre is, míg régen elég sok animét csináltak amikben állatok voltak a főszereplők (az én kedvenc animém is ilyen) manapság nem nagyon készítenek....tisztelet a kivítelnek (Wolf Rain, Ginga Densetsu Weed).


A hozzászólást Bendzsi összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Május 31, 2008 10:37 am-kor.
Bendzsi
Bendzsi
Lelkes firkász
Lelkes firkász

Hozzászólások száma : 250
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 35
Tartózkodási hely : Doboz

Vissza az elejére Go down

Már láttam/Most nézem - Page 2 Empty Re: Már láttam/Most nézem

Témanyitás  refox Kedd Május 27, 2008 11:12 pm

Ez a farkasember téma szöget ütött az én fejembe is. Az hogy tabu lenne ERŐS tulzás. A manga és az anime alapvetően egy kifejezési forma, a témája az alkotótol függ. Az, hogy ritkák a farkasemberek az animékben csak a kultúrális külömbségekből fakadhat.A japánokhoz mindig is sokkal közelebb állt a tartózkodó, megfontolt, rejtett erő, azaz amit maga a vámpír is képvisel. Ezzel szemben a nyugati kultúrára sokkal jellemzőbb a nyílt "erőfitoktatós-beveremafejedethabeugatsz" stílus.
Szerény véleményem szerint csak ennyin múlik, hogy hány farkasember van az animékben általában. Mint ahogy csak ennyin múlt, hogy ledobták az atomot az amcsik annak idején.
Ja, és sztem mivel a rajztól indult ki az eszmefuttatás, a rajzos topicban is nagyon jól megfért volna a hozzászólásod. Amugymeg örülök hogy tetszik nektek a mangám... ezért csinálom Wink
refox
refox
Újonc
Újonc

Hozzászólások száma : 10
Csatlakozás ideje : 2008. Mar. 03.
Age : 37
Tartózkodási hely : valahol a rajztáblám, és egy kőolajfúrás között félúton

Vissza az elejére Go down

Már láttam/Most nézem - Page 2 Empty Re: Már láttam/Most nézem

Témanyitás  Bendzsi Szer. Május 28, 2008 9:33 am

refox írta:Ezzel szemben a nyugati kultúrára sokkal jellemzőbb a nyílt "erőfitoktatós-beveremafejedethabeugatsz" stílus.
Igaz, eszembe is jutatad az Éjféli Opera mangát. Máramenyire nevzhető mangának mert az írója ha jól tudom Francia.) .

Szerény véleményem szerint csak ennyin múlik, hogy hány farkasember van az animékben általában. Mint ahogy csak ennyin múlt, hogy ledobták az atomot az amcsik annak idején.
Most mondtál egy újjabb témát amit kevésbé dolgoznak fel animékben. A 2. világháború és az atombobázás is ritka. (Barefoot Gen 1-2, Szentjánosbogarak sírja) De ezzel szerintem sikerült elérni, hogy kultusz műk legyenek és, hogy emlékezenek rá mindig. Ha sok olyan témájú anime lenne, kevésbé lenne híres az a három anime.
Bendzsi
Bendzsi
Lelkes firkász
Lelkes firkász

Hozzászólások száma : 250
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 35
Tartózkodási hely : Doboz

Vissza az elejére Go down

Már láttam/Most nézem - Page 2 Empty Re: Már láttam/Most nézem

Témanyitás  SjoCi Szer. Május 28, 2008 10:52 pm

Arunson, most tényleg függetlenül attól, hogy én istenítem az Ergo Proxy-t, mert nekem nagyon bejött, mi az ok, hogy Pino miatt érdemes megnézni? Úgy értem mi az ami tetszett/nem tetszett és miért pont Pino? Ha ellenségesnek érzed a hangnemet akkor bocs, tényleg nem annak szántam. :S
SjoCi
SjoCi
Szorgos fórumozó
Szorgos fórumozó

Hozzászólások száma : 79
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 22.
Age : 35
Tartózkodási hely : Békéscsaba

Vissza az elejére Go down

Már láttam/Most nézem - Page 2 Empty Re: Már láttam/Most nézem

Témanyitás  Arunson Csüt. Május 29, 2008 12:59 pm

Nem tudom hogy miért Pino tetszett a legjobban.Valahogy a többi szereplővel nem barátkoztam össze.Ennyi.Az Ergo Proxy-t nem akarom lehúzni szerintem jó kis anime de nekem nem lett a kedvencem és helyesbítek érdemes megnézni...nem csak Pino miatt.

Viszont most néztem meg a Paprikát és nagyon tetszett.A története nem egyedi de tetszett.A végén pedig a Tokyo Godfathers reklám baromi jó volt.Satoshi Kon reklámozta az új Anime-t.
Arunson
Arunson
Újonc
Újonc

Hozzászólások száma : 6
Csatlakozás ideje : 2008. May. 27.
Age : 38
Tartózkodási hely : Békéscsaba

Vissza az elejére Go down

Már láttam/Most nézem - Page 2 Empty Re: Már láttam/Most nézem

Témanyitás  Bendzsi Csüt. Május 29, 2008 1:11 pm

A Paprikát én is láttam már, nekem is tetszet jól kifejezi, hogy az álmok valóban határtalanok.
A Tokyo Godfathers-t még nem láttam de majd egyszer megnézem, sőt megakarnám szerezni a DVD-t.
Egyébként a Paprika végén a Perfect Blue(ajánlom) animét is reklámozza Satoshi Kon. Az meg egy remek thriller.
Bendzsi
Bendzsi
Lelkes firkász
Lelkes firkász

Hozzászólások száma : 250
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 35
Tartózkodási hely : Doboz

Vissza az elejére Go down

Már láttam/Most nézem - Page 2 Empty Re: Már láttam/Most nézem

Témanyitás  Bendzsi Szomb. Jún. 07, 2008 4:21 pm

Látom senki sem akar új témát indítani hát akkor teszek egy próbát.

Mik azok a témák vagy műfajok animékben/mangákban amit szeretek és mik azok amiket nem?

Én kimondotan szeretem az olyan animéket ahol a gépeket állítják szembe az emberrel vagy magával az élettel. Az az elmélet is tetszik, hogy "az ilyen élet már nem élet".
Ez alatt példáúl értem azt, hogy meghal a szereplő és feléled de ő ezt nem akarta, vagy olyan dolog történik vele amiért már nem akar élni, de valami nem engedi, hogy meghaljon. (Erre nagyon jó példa a Samurai Champoo egyik epizódja) Vagyis a halál nem mindig tragédia az animékben.
Ott vannak még a vámpíros történetek azokat is szeretem fantasy, misztikum...stb tág a kedveltségi köröm.

A sportos animékért nem nagyon rajongok (bár a Kaleido Star nagyon tetszet) a focis animéket nem szeretem, nekem valamiért unalmasak ha meg raknak bele úgymond "varázs rugásokat" részemről kész.
Az autós animékel el-el vagyok, bár ahol nem csinálnak mást csak versenyeznek megunom de amelyik nem csak arról szól (szerencsére a többség ilyen) szivesen menézem. Régen ment is a RTL-klubon egy ilyen mi is volt a címe? Grand Prix.....vagy ilyesmi azt mindíg néztem.
Bendzsi
Bendzsi
Lelkes firkász
Lelkes firkász

Hozzászólások száma : 250
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 35
Tartózkodási hely : Doboz

Vissza az elejére Go down

Már láttam/Most nézem - Page 2 Empty Re: Már láttam/Most nézem

Témanyitás  SjoCi Hétf. Jún. 09, 2008 11:35 am

Én alapvetően mindenevő vagyok, de főbb témáim filozófikusabb dolgok. Szeretem ha valami a valóságra, annak megismerésére irányul, illetve az extrém módon el torzul. Hozáteném viszont, hogy általába mindenben megtalálom a szépet és a jót, ez indított el az animék útján is, ezért igyekszem azt is megnézni végig ami szenvedést okoz eleinte (persze, ez nem midíg megy).
Amúgy a sport animék nagy részét nem tudom olyan mértékben élvezni, hogy nézem is, de az Eyeshield 21 az abszulút kivétel, mert azt imádom. Very Happy

Legkedveltebb témám amúgy a háború és béke örök körforgása... fejlődünk-e, vagy csupán ciklikus változás az egész? Ebből következik, hogy a Gundam sorozatok nagyon a szivemhez nőttek. Az emberi konfliktusok, a békére törekedés, legfőkép az emberi természet és persze, ha már itt vagyunk, hogy milyen hülyék és önzőek is vagyunk mi emberek.
SjoCi
SjoCi
Szorgos fórumozó
Szorgos fórumozó

Hozzászólások száma : 79
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 22.
Age : 35
Tartózkodási hely : Békéscsaba

Vissza az elejére Go down

Már láttam/Most nézem - Page 2 Empty Re: Már láttam/Most nézem

Témanyitás  Soku Kedd Júl. 29, 2008 10:56 pm

Hali mindenkinek!!!

Ajánlom az Inuyasha első 3 movieját amit az Inu fanok végre szinkronosan is élvezhetnek. Very Happy
Én már begyűjtöttem mind a hármat és nekem a harmadik jön be leginkább Exclamation Exclamation Exclamation
Soku
Soku
Újonc
Újonc

Hozzászólások száma : 4
Csatlakozás ideje : 2008. Jul. 29.
Age : 33
Tartózkodási hely : Békéscsaba

http://csitom22.mindenkilapja.hu

Vissza az elejére Go down

Már láttam/Most nézem - Page 2 Empty Re: Már láttam/Most nézem

Témanyitás  Bendzsi Szer. Júl. 30, 2008 2:26 pm

Volt már szerencsém mind a 4 nagy filmhez az elős kettő meg is van DVD-n a másik kettő beszerzés alatt.
Nakam is a 3. movie jött be a legjobban, ahogy észreveszem más fórumokon is a 3. moviet tarzják a legjobbnak.
Az első film megnézésénél kicsit zavart a szereplők arca de hamar megszoktam.

Üdv a fórumon Soku!
Bendzsi
Bendzsi
Lelkes firkász
Lelkes firkász

Hozzászólások száma : 250
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 35
Tartózkodási hely : Doboz

Vissza az elejére Go down

Már láttam/Most nézem - Page 2 Empty Re: Már láttam/Most nézem

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 3 oldal Previous  1, 2, 3  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.