Notesz-klub Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fanfic

+2
Leelian
Bendzsi
6 posters

Go down

Fanfic Empty Fanfic

Témanyitás  Bendzsi Pént. Feb. 08, 2008 10:04 pm

Remélem senkit sem zavar ez a topic.

A Fanart és manga rajzolás mellet igen jó dolog a Fanfics is bár beismerem a rajzolás sokkal szebb és nehezebb kihívás. Rolling Eyes

Személy szerint nem vagyok valami mesteri rajzoló ezért fel is hagytam vele és áttértem a Fanfic írásra.
Sokat szoktam fantáziálni és néha le is írom, eddig van három Inuyasha fanfics-em és mostanában egy teljesen újról fantáziálok, szereplők is megvannak a story is "valahogy" de a nevekel még hadilbon állok. Exclamation

Van itt valaki még aki szokot alkotni Fanfic-et? Question
Bendzsi
Bendzsi
Lelkes firkász
Lelkes firkász

Hozzászólások száma : 250
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 35
Tartózkodási hely : Doboz

Vissza az elejére Go down

Fanfic Empty Re: Fanfic

Témanyitás  Leelian Kedd Feb. 12, 2008 8:19 pm

pfff... én egyszer kezdtem hozzá escaflowne fanficet írni, de rájöttem,h ez nem megy nekem... Fanfic 88328
azóta inkább saját fantasy világomat kreálom... Fanfic 881710

de olvastam pár brutális IY fanficet, amiket Rhyáék mutattak nekem... lol! no comment...szal én inkább olvasni szeretem őket. de nagyon örülnék neki, ha belinkelnéd egy-két művedet! igazán kíváncsi lennék rá! Wink
Leelian
Leelian
Admin

Hozzászólások száma : 168
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 19.
Age : 36
Tartózkodási hely : Békéscsaba/Gyöngyös

http://hanabiwebdesign.atw.hu

Vissza az elejére Go down

Fanfic Empty Re: Fanfic

Témanyitás  Bendzsi Kedd Feb. 12, 2008 9:48 pm

Majd belinkelem az egyiket.
Egy kérdés. Hogyan lehet a fórumban csatolni, mert én tudok rájönni?

Jaj amikor elöszőr linkeltem be az elsőt egy másik fórumra mennyire ideges voltam féltem hogy, hogy örökle eláshatom magam de egész jól alakult tetszet az olvasóknak igaz kritikát is kaptam de pont ez a lényeg. Smile
Bendzsi
Bendzsi
Lelkes firkász
Lelkes firkász

Hozzászólások száma : 250
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 35
Tartózkodási hely : Doboz

Vissza az elejére Go down

Fanfic Empty Re: Fanfic

Témanyitás  Roli Szer. Feb. 13, 2008 7:22 pm

Bendzsi írta:Majd belinkelem az egyiket.
Egy kérdés. Hogyan lehet a fórumban csatolni, mert én tudok rájönni?

Nem igazán értem mire gondolsz... ha képfájl linkelj képet, ha oldaladról linkeled akkor link... vagy tedd be 'Table'-be, úgy látszik rendesen.
Roli
Roli
Szorgos fórumozó
Szorgos fórumozó

Hozzászólások száma : 72
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 37
Tartózkodási hely : Jánoshalma/Gyöngyös/Békéscsaba

http://fiestaonlinefan.atw.hu

Vissza az elejére Go down

Fanfic Empty Re: Fanfic

Témanyitás  Bendzsi Szer. Feb. 13, 2008 8:23 pm

A képel megtudom csinálni de én egy írást szeretnék csatolni a hozászólásomhoz, mert ha csak úgy beírnám túl hosszú lenne és rendezetlen. Átmenetileg mint SPOILER megteszi.
Lehet kritizálni.

Pár szó: -Ez a Fanfic az Inuyasha című anime alapjám készült, ott folytatódik ahol az anime befejeződött, ezért aki még nem látta végig az Inuyashát annak NEM AJÁNLOM.
- A fantáziám szörnyének nem tudtam kitalálni egy rendes nevet ezért a ....(név)..... jelzés látható.
Jó olvasást.
Spoiler:


A hozzászólást összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Feb. 13, 2008 8:52 pm-kor.
Bendzsi
Bendzsi
Lelkes firkász
Lelkes firkász

Hozzászólások száma : 250
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 35
Tartózkodási hely : Doboz

Vissza az elejére Go down

Fanfic Empty Re: Fanfic

Témanyitás  Rin Szer. Feb. 13, 2008 8:38 pm

Bendzsi írta:- A kitalált szörnynek nem tudtam kitalálni egy rendes nemvet ezért a ....(név)..... jelzés látható.

hát igen... Riokocuszejt már nem lehet továbbb fokozni Razz
Rin
Rin
Szorgos fórumozó
Szorgos fórumozó

Hozzászólások száma : 114
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 27.
Tartózkodási hely : Universe

http://askmeificare.deviantart.com/

Vissza az elejére Go down

Fanfic Empty Re: Fanfic

Témanyitás  Bendzsi Szer. Feb. 13, 2008 8:54 pm

Egyetértek, embereknek könnyen találok nevet.
Térkép, két szó összeolvasása.....stb de más lényekre részemről nehezebb.
Bendzsi
Bendzsi
Lelkes firkász
Lelkes firkász

Hozzászólások száma : 250
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 35
Tartózkodási hely : Doboz

Vissza az elejére Go down

Fanfic Empty Re: Fanfic

Témanyitás  Rin Csüt. Feb. 14, 2008 10:13 pm

Bendzsi írta:Egyetértek, embereknek könnyen találok nevet.
Térkép, két szó összeolvasása.....stb de más lényekre részemről nehezebb.


ó, hogy mennyit bújtam én a térképeket... Fanfic 477598
meg néha még "beszédes" neveket is alkottam-- végül is a Chewbacca is az Fanfic 186470

meg hallottam már én is olyanokról, hogy "fogjunk egy fogkrém-márkát meg egy gyógyszert, nézzünk hozzá egy kis argentín sorozatot... stb. =és máris megvan az új nevünk Fanfic 412470
Rin
Rin
Szorgos fórumozó
Szorgos fórumozó

Hozzászólások száma : 114
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 27.
Tartózkodási hely : Universe

http://askmeificare.deviantart.com/

Vissza az elejére Go down

Fanfic Empty Re: Fanfic

Témanyitás  Leelian Csüt. Feb. 14, 2008 10:48 pm

lol....ezek az ötletek elég érdekesek... Very Happy
én személy szerint latin szótárokat szoktam bújni a névválasztáshoz, és ott klassz neveket lehet kutyulni. vagy ott vannak a név generátorok pl a Fantasy name generator is. abból is inkább a kutyulást ajánlom... Wink
Leelian
Leelian
Admin

Hozzászólások száma : 168
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 19.
Age : 36
Tartózkodási hely : Békéscsaba/Gyöngyös

http://hanabiwebdesign.atw.hu

Vissza az elejére Go down

Fanfic Empty Re: Fanfic

Témanyitás  Leelian Vas. Feb. 17, 2008 1:00 pm

Bendzsi>> elolvastam a fanficet Very Happy
nos akkor véleményezném is, ha megengeded.Fanfic 701765

ami elsőre szembetűnt az a rengeteg párbeszéd. következő alkalommal a helyedben mindenképpen több karakter-/helyszín-/helyzet leírást tennék, mert az tartalmasabbá teszi az irományt. láttam azért próbálkoztál Wink ,de ott is figyelj a tagolásra és a helyesírásra is! (bocs, ha túl precíznek hangzik... Rolling Eyes )

a tartalomról annyit, hogy a kezdeti cselekményhiányt remekül ellensúlyozták a későbbi harcjelenetek, ugyanakkor azok sem rugaszkodnak el túlságosan az IY "valóságától". ezt úgy értem, hogy - mivel én nem láttam az animét végig és nem is olvastam a mangát - arra következtethetnék, hogy ez egy eredeti történet az IY-ban. ez egyrészt elismerés, hogy így benne vagy a hangulatában (szinte hallottam Moser Károly hangját... Fanfic 881710 ), másrészt hiányolom a bátorságot az eredeti sztoritól való eltéréshez. én személy szerint azért olvasnék fanficet, hogy egy kicsit fantáziailag jobban eleresztett dolgot olvassak az eredeti szereplőkkel.
legközelebbre azt javaslom, hogy változtasd meg egy-két szereplő jellemét, külsejét, esetleg a fegyvereit, vagy próbálkozz meg azzal, hogy az eredeti szereplőket áthelyezed egy másik világba pl: a mi időnkbe, vagy másik anime helyszínére.

huhh, most hirtelen ennyi jutott eszembe. remélem segítettem... Smile
Leelian
Leelian
Admin

Hozzászólások száma : 168
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 19.
Age : 36
Tartózkodási hely : Békéscsaba/Gyöngyös

http://hanabiwebdesign.atw.hu

Vissza az elejére Go down

Fanfic Empty Re: Fanfic

Témanyitás  Bendzsi Vas. Feb. 17, 2008 7:22 pm

Köszönöm a válaszodat, a párbeszédeket én is sokaltam majd megpróbálom ellensúlyozni, ennek fanfic-nek még van két folytatása ami eltér a fő storytól de azok felfoghatok egyszerű filler részeknek.
Mostanában egy teljesen új ötleten dolgozom, itt a saját fantáziám volt az alkotó. Wink (Talán azért pár anime is segítet de lényegében egy álomal kezdődött.. tongue )
Bendzsi
Bendzsi
Lelkes firkász
Lelkes firkász

Hozzászólások száma : 250
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 35
Tartózkodási hely : Doboz

Vissza az elejére Go down

Fanfic Empty Re: Fanfic

Témanyitás  Roli Hétf. Feb. 25, 2008 10:21 pm

Na gondoltam kommentálom én is csak kicsit neki kellett ülnöm. Először is azon járt az agyam, csináltál-e már ilyet előtte, vagy ez az első alkalom? Még jól emlékszem, mikor az első kis történetemet papírra vetettem a kis írógépem (valójában anyué volt) tintájával... voltam vagy 6 éves... Na, elég a nosztalgiából, úgy gondoltam a főbb szempontok, hibák, észrevételek kiemelésével talán tudok segíteni egy-két helyen. Valójában majdnem teljesen laikusként olvastam, mert az "Inuyasha, ül!" megnyilvánuláson kívül sok minden számomra ismeretlen volt, így a történet értékelése helyett inkább nyelvtani/tartalmi értékelést állítottam össze.

Először is az egész történetet átfogó - magam által felállított, szerény - diagnózis: a történeted nagyon-nagy lendülettel íródhatott, már-már úgy éreztem, akkor és ott találtad ki az egészet, megpróbálva minél gyorsabban "papírra" vetni a gondolatot, mielőtt az elillan. Ettől pár helyen kicsit olyan érzése van az olvasónak mintha az idősíkokban ugrálna:

Bendzsi írta:"Amikor Inuyasha kardja és a szellem karma összeért erő-erő harca kezdödöt egésszen addig amíg a szörny
hírtelen Inuyashára köpött egy vér és nyál keveréket ami ráfröccsent Inuyasha melkasára és arcára és
lemarta Inuyasha Bőrét."
Itt az zavart leginkább, hogy a hirtelen jövő mozdulatok furcsán keverednek a folyamatos cselekvésekkel, gondolok itt erre:
- "karma összeért" * hirtelen mozdulat, folytonosságot követel
- "erő-erő harca kezdődött" * itt meg is van a folyamat, de utána
- "hirtelen Inuyasha-ra köpött egy vér és nyál keveréket" * megint hirtelen cselekvés
- "ráfröccsent Inuyasha melkasára" * szintén hirtelen történik, de a végén
- "lemarta Inuyasha Bőrét." * ismét folyamatos, nem pillanatnyi eseménnyel záródik.
Mindez nem lenne alapvetően baj, inkább attól van furcsa érzése az olvasónak, hogy egy mondtaban van az egész. Javaslom próbáld meg kicsit tagolni a mondandót, a lényeg az átláthatóság, világosság, egyértelműség. Van több ilyen leíró rész is benne, hirtelen ezt találtam meg. Javaslom keresgéld ki őket és rendezd kicsit a mondatokat, ez sokat segít.

Másik problémám talán csak az Inuyasha-tudatlanságomnak tudható be, viszont én egy kis anatómia elemzést azért javasolnék. Mire is gondolok?

Bendzsi írta:a gyomra hején kiálló borda csontok voltak amiken rodhadó hús cafatokból csöpögő vér lyukat mart
a földbe.
Nem tudom, ez milyen szörny lehetett, de az ember gyomra körül egy darab borda sincs, azok feljebb helyezkednek el a mellkasi részen. A rothadó hús meg szerintem attól rothad, hogy már nincs benne vér, ezért bomlik ugye. Ez veti fel a következő problémát: hogy csöpöghet róla/belőle a vér... ráadásul cafatokban? Gondolom cseppekre gondoltál. Hogy a vér miért mar lyukat a földbe azt végképp nem tudom, Alien sorozatból rémlik egyedül, de az sav volt nem vér.

Mielőtt elfelejtem! Az is érdekelne, olvasol-e könyveket is, vagy csak mangát? A fanfic formai részére gondolok itt, mert igazából nem volt sem magyar, sem angol könyv formátumú, hanem valahol a kettő között.

Végül pedig én is a nyelvtani ellenőrzést szorgalmaznám, javaslom másold be egy Word fájlba és futtass egy helyesírás-ellenőrzést, mielőtt linkeled a végső formátumot.

Remélem tudtam kicsit segíteni, nem vagyok valami nagy író - mint párom - csak szeretek olvasni és ezek az észrevételek egy idő után készséggé válnak, ezért bátorkodtam felhívni rájuk a figyelmet.

Üdv:
Roli
Roli
Roli
Szorgos fórumozó
Szorgos fórumozó

Hozzászólások száma : 72
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 37
Tartózkodási hely : Jánoshalma/Gyöngyös/Békéscsaba

http://fiestaonlinefan.atw.hu

Vissza az elejére Go down

Fanfic Empty Re: Fanfic

Témanyitás  Roli Hétf. Feb. 25, 2008 10:32 pm

Bocsánat a double-post-ért, de közben eszembe jutott, van nálam is egy apró - tényleg az - szösszenet, amit egyik "gyenge" pillanatomban írtam. Nos ez lenne...

Késik…megint. Nem elég, hogy hajnalok-hajnalán ébreszt fel, elvárja hogy itt rostokoljak, amíg ő a virágárus kisasszonnyal enyeleg. Szép!
Fleminia Stormwind fenséges katedrálisának kertjében az egyik ős-öreg fának támasztotta karcsú derekát, majd keresztbetette a lábát és tovább zsörtölődött:
- Komolyan úgy viselkedik néha, mint egy kisgyerek. Nem is értem miért lógok vele. Már Eliza is megmondta, semmirekellő alak. De mégis van benne valami… valami különös. Vagy inkább különleges.
Kisvártatva léptek zaja ütötte meg a fülét. Ismerős, dallamosan egyszerre csendülő fémcsizmáké. Amint Amarant meglátta az őszi napfényben sütkérező fiatal papnőt önkéntelenül is elmosolyodott. Milyen kár hogy a holdpapnőnek ajánlotta szolgálatait, nem pedig a helyi kocsmában ropja a táncot valamelyik asztal tetején…
- Mi ez a kaján vigyor Amarant? Ha továbbra is pajzán gondolatok járnának a fejedben, adhatok nagyobbat is a múltkorinál!
- Na még csak az kéne! Csak éppen szépséges szemeiden időztem el hercegnőm. – mentegetőzött – vagy bókolt? Flem nem volt benne biztos – a 30as évei elején járó ember, aki mellesleg nem volt rossz vágású. A lánynál azonban az efféle viselkedéssel rendelkező egyének szóba sem jöhettek, mint azt a múlt heti jól irányzott pofonnal tudtára is adta lovagjának.
- Készen állsz? – A lány hangja higgadttá vált, próbálta visszafojtani a kacagást, mely oly sok férfit ejtett már rabul.
- Hogy készen-e? Mit gondolsz mit csináltam eddig? A kardomat fenettem meg a vén törpénél. Az öreg a maga korában biztosan jól dolgozott, bár remek munkát végzett ezúttal is, mégis tovább tartott a szokásosnál.
- Rendben, rendben, kímélj meg kérlek. Már így is késésben vagyunk. – A lány összecsapta tenyerét, elmormolt pár ősi szót, melyet még a Titánok hagytak a sárkányokra, azok pedig az Ősök Háborúja alatt örökítették át a halandókra. Az immáron fényárban úszó párocska a varázslat által felerősödve továbbsétált a nyüzsgő utcán.
Roli
Roli
Szorgos fórumozó
Szorgos fórumozó

Hozzászólások száma : 72
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 37
Tartózkodási hely : Jánoshalma/Gyöngyös/Békéscsaba

http://fiestaonlinefan.atw.hu

Vissza az elejére Go down

Fanfic Empty Re: Fanfic

Témanyitás  Bendzsi Szer. Feb. 27, 2008 6:05 pm

Köszi a véleményedet Roli.
A kérdésedel kapcsolatban. Igen olvasok könyveket, bár amióta animeFan vagyok főleg mangákat.
Gondolom te is főleg a sok párbeszédre gondolsz és a fórmára. Legközelebb igyekszem kevesebbet beszéltetni a szereplőket. A történetnek egyes részei már előre elvoltak tervezve de voltak helyzetek amik írás közben törtek elő.

A Szörnyel kapcsolatban megmondom őszintén arra törekedtem, hogy látványos szörnyet alkossak és nem vettem figyelembe a biológiát, de örülök hogy figyelmeztetél mert a következő írásomban is lesz ilyen testi dolog.

Ez volt életem első fanfics-e ezért sok hibára számítotam, hát annak nem örülök, hogy valóban így alakúlt de ebből legalább tanulok és a következőben jobban odafigyelek.

Egyébként tetszet az írásod.

Ma vagy a hétvégén írnék pár jellemzőt arról a fanficsről amit álmomban láttam.
Érdekelne, hogy szerintetek érdemes lenne leírni vagy egy nagy SEMMI az egész.


A hozzászólást Bendzsi összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Feb. 28, 2008 9:33 pm-kor.
Bendzsi
Bendzsi
Lelkes firkász
Lelkes firkász

Hozzászólások száma : 250
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 35
Tartózkodási hely : Doboz

Vissza az elejére Go down

Fanfic Empty Re: Fanfic

Témanyitás  Roli Szer. Feb. 27, 2008 9:45 pm

Nincs mit, én is úgy gondoltam a hibákból tanul az ember. Persze írd le, az álomfejtés egyébként is egy izgalmas szakma. Cool
Roli
Roli
Szorgos fórumozó
Szorgos fórumozó

Hozzászólások száma : 72
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 37
Tartózkodási hely : Jánoshalma/Gyöngyös/Békéscsaba

http://fiestaonlinefan.atw.hu

Vissza az elejére Go down

Fanfic Empty Re: Fanfic

Témanyitás  Nemesis Szer. Május 07, 2008 11:16 am

Hááááát....űűristen.... Fanfic 412470 Fanfic 412470 Fanfic 412470


Ha van jó Fanfic-etek küldjétek be bátran az AS-nek....mert lehet hogy leközlik. Cool
Nemesis
Nemesis
Vampire knight

Hozzászólások száma : 65
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 38

Vissza az elejére Go down

Fanfic Empty Re: Fanfic

Témanyitás  Hungarian Link Szomb. Okt. 04, 2008 8:14 pm

Fan Fiction írásával én is próbálkoztam, csak az a baj, hogy nehezen tudok elvonatkoztatni az animében a valódi történésektől, így ez nem az én asztalom.
Hungarian Link
Hungarian Link
Újonc
Újonc

Hozzászólások száma : 24
Csatlakozás ideje : 2008. Oct. 04.
Age : 38
Tartózkodási hely : Békéscsaba

http://www.megumiandmasami.gportal.hu

Vissza az elejére Go down

Fanfic Empty Re: Fanfic

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.