Notesz-klub Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS

5 posters

Go down

Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS Empty Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS

Témanyitás  Nemesis Csüt. Jan. 24, 2008 5:09 pm

Úgy véltem hogy ha már van fantasy részeg akkor a D&D-s ősatyák (legfőképpen Ed Greenwood) eme remekbeszabott ámbár néhol már-már "túl"részletes világa nem maradhat ki...

Mi is valójában FR? Eredetileg az akkoriban még csak TSR néven futó csapat (későbbi Wizards of the Coast) kitalált egy "teszt"-világot ahol megszületett a ma is ismert és megszokott fantasy sablonok 50-60%-a ez volt Greyhawk...és ez a tesztvilág lett átdolgozva és immáron teljes értékű, Forgotten Realms néven. Azóta eltelt sok-sok év, és annyi kiegészítő könyv, térkép, modul, világleírás, regény és novella jött ki rá, hogy csak a szabálykönyvek méretét (PDF) 20G felé tenném. Persze ez sajnos azt is jelenti hogy elég sok kutyabőr és pocsék ötlet is született...és sokszor estek át a ló másik oldalára. Dehát a Wizards már csak ilyen...
Viszont mindezek mellett szerintem mint a legkidolgozottabb és (számomra) legjobb törénelmű világ, olyan remek lehetőséget nyújt, egy önfeledten kikapcsolódó játékhoz mint kevés más a maga műfajában.
Nemesis
Nemesis
Vampire knight

Hozzászólások száma : 65
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 38

Vissza az elejére Go down

Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS Empty Re: Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS

Témanyitás  Rhya Vas. Jan. 27, 2008 7:59 pm

Ezzel egyetértek... Számomra is ez a "Nagykedvenc"...

Főleg a sötételfes részek:D és nem a Drizzt könyvek, áh nem... A durvított verziók.
Maga a világ kidolgozottsága fogott meg és az, hogy bárki simán lemesélhet egy kapcsolódót történetet, annyira végtelen az ötletforrás, ami a D&D-hez kapcsolódik:)
Rhya
Rhya
Újonc
Újonc

Hozzászólások száma : 6
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 27.
Age : 35
Tartózkodási hely : Békéscsaba- Pécs

http://www.helnaya.atw.hu

Vissza az elejére Go down

Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS Empty Re: Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS

Témanyitás  ShadowSong Vas. Jan. 27, 2008 10:49 pm

AZ FR világban játszódik Salvatore mester összes munkája^^
Ő a példaképem íróként Very Happy:D:D AVE SALVATORE!
ShadowSong
ShadowSong
Újonc
Újonc

Hozzászólások száma : 10
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 27.
Age : 35
Tartózkodási hely : Gyula/BP/akárhol xD

http://www.rockerek.hu

Vissza az elejére Go down

Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS Empty Re: Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS

Témanyitás  Rhya Hétf. Jan. 28, 2008 1:16 am

Egy ponton tévedsz:D nem az összes...Very Happy

a Démon ébredése... és a többi démonos könyv nem ott. (asszem 6 kötet) Hm, ajánlom őket figyelmedbe:D nagyon jók:D
Rhya
Rhya
Újonc
Újonc

Hozzászólások száma : 6
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 27.
Age : 35
Tartózkodási hely : Békéscsaba- Pécs

http://www.helnaya.atw.hu

Vissza az elejére Go down

Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS Empty Re: Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS

Témanyitás  Roli Hétf. Jan. 28, 2008 2:03 pm

ShadowSong írta:AZ FR világban játszódik Salvatore mester összes munkája^^
Ő a példaképem íróként Very Happy:D:D AVE SALVATORE!
Richard A. Knaak személy szerint (Weis & Hickman mellett persze) a Diablo, Warcraft, Dragonlance könyvek cselekményszövése egészen félelmetes volt... :O
Roli
Roli
Szorgos fórumozó
Szorgos fórumozó

Hozzászólások száma : 72
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 37
Tartózkodási hely : Jánoshalma/Gyöngyös/Békéscsaba

http://fiestaonlinefan.atw.hu

Vissza az elejére Go down

Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS Empty Re: Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS

Témanyitás  Nemesis Hétf. Jan. 28, 2008 3:26 pm

R. A. Salvatore...ügyes a csávó ügyes a csávó...az 1. 2. 3. Drizzt könyv nagyon jól sikerült, simán beillik a fantasy könyvek "Hall of fame"-jébe ezek melett szinte egy az egyben az ő érdeme Underdark és Menzoberanzzan megalkotása....nade onnastól kezdve amit Drizztel művelt az borzalmas. Addig a történet hibátlan ha az ember egy klasszikusan könyned fantasy-ra áhitozik. Nade onnastól kezdve hogy a harcos vándor egy folyton lelki vívódásban filozofálgató komolytalan célokkal vezérelt populáris kedvencé válltozik...sztem már nyálas és Dallas. Tény ami tény ha D&D és ha Forgotten akkor mindenkinek Drizzt jut az eszébe nem is ok nélkül. Én is olvasom, most pl. az 1000 Orkot. Laughing de csak azért mert a Drizzt, Caty Bree, Wulfgar trió kivételével minden más jó. Bruenor és törpéi nagyon ott vannak a szeren. Pwenten és harci tomboló bandáján minden regényben könnyesre röhögöm magam. cheers Az az igazság hogy a Drizzt karakterének romlásáért nem lehet Salvatore-t hibáztatni mert a csóka már nagyon-nagyon régóta mást akar írni és tudja ő is hogy kutyabőr amit művel, viszont a Wizards vasmarkú gazdasági emberkéi megkötik a kezét...a nép szereti Drizzt-et és ezé futószallagon kell gyártani a regényeket köré. Ha engem kérdeztek olvassátok el a Cormyr trilógiát és azokat a regényeket ami Artemis Enteri és Jarlaxl köré épített...azok már nagyon jók.

Elnézést kérek ha esetleg valakinek a lelkébe gázoltam...ha mókásvicces éneklőkutacskács-ÓÓÓriási világmozgató törénetes-mindenkinéljobbak a mieink-könnyed HIGH fantasyra vágysz Drizzt tökéletes...
Smile
Nemesis
Nemesis
Vampire knight

Hozzászólások száma : 65
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 38

Vissza az elejére Go down

Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS Empty Re: Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS

Témanyitás  ShadowSong Kedd Jan. 29, 2008 1:37 am

Ejjjj, rókabőr így vagy úgy Very Happy még mindig jobb mint a Kókler gyerek kalandjai Very Happy:D:D
És hasonszőrű társai :S
Mondjuk én örülnék ha az egyetlen novellám be tudnám fejezni Sad Ne üljetek neki elsőnek regényt írni, tapasztalat xD
ShadowSong
ShadowSong
Újonc
Újonc

Hozzászólások száma : 10
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 27.
Age : 35
Tartózkodási hely : Gyula/BP/akárhol xD

http://www.rockerek.hu

Vissza az elejére Go down

Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS Empty Re: Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS

Témanyitás  ShadowSong Kedd Jan. 29, 2008 1:41 am

Roli írta:
Richard A. Knaak személy szerint (Weis & Hickman mellett persze) a Diablo, Warcraft, Dragonlance könyvek cselekményszövése egészen félelmetes volt... :O

DL-t aláírom, Diablo egész jó Very Happy Warcraft....nem volt még szerencsém hozzá, de nem várok magasszintű irodalmi teljesítményt Very Happy a Diablohoz is így álltam hozzá és nem csalódtam Very Happy MOndjuk megragadnám az alkalmat, hogy J.R.R.Tolkien mellett akad más komoly irodalmi teljesítmény is fantasy téren, de a "könnyű-műfaj" bélyegét még nem tudjuk eltávolítani Sad
ShadowSong
ShadowSong
Újonc
Újonc

Hozzászólások száma : 10
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 27.
Age : 35
Tartózkodási hely : Gyula/BP/akárhol xD

http://www.rockerek.hu

Vissza az elejére Go down

Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS Empty Re: Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS

Témanyitás  Rhya Szer. Jan. 30, 2008 1:13 am

A GyU nekem könyvben nem jött be... félretéve a mókát, tényleg nem jött be. Unalmas. Ez természetesen magánvéleményem, nem mintha olyan nagy jövő előtt álló író lennék, de nekem a pörgős cselekmények és egyebek a mozgatórugóját képezik egy gondolatvezetésnek, ami kalandozhat... de a monoton, lineáris cselekmény... áh...

-DE Tolkien bácsi (L) *mély meghajlást produkál* Igen azért ceressem őtet, még akkor is, ha nekem Peter Jackson a Zisten:D

No visszatérve: D&D. Ajánlom az Erevis Cale-ről szóló könyveket. tetszik ez a Mask hívőség és árny dolog.

Salvatore pedig igazán ügyes karaktergyáros, akár mennyire is elcsépelt az a Drizzt sztori, minden könyve megvan... öhm, mondjuk a D&D gyűjteményem elég kiterjedt:D Szóval pár polcnyi csodálatos darabbal vígan elvagyok.

A Sötétség ostroma a kedvencem- cselekményes, háborús, sötételfes. Nos és a Pókkirálynő sorozat.D háájjjáááj:D
Jarlaxle és Entereri kalandjait jobban várom, mint a készülő Drizzt folytatást:) És amúgy is... várható a MÚLT is, Jarlaxle és Zaknafein "barátságának" taglalására leszek kíváncsi.

Mivel Salvatore bácsitól olvastam már eredeti angol novellát, méghozzá Entreri gyermekkorát- ami benne volt a Vérkőföldek Királyában- azt kell, hogy mondjam: sztem elég gyér. Mármint az össze angol novella csak abból áll, hogy ez meg az azt mondta és csinálta, ezért minden tiszteletem a fordítóké, akik a csodálatos magyar nyelv szépségeit beleszövik a cselekménybe:) Élmény olvasni:)

De ez nem fikázás, vagy lenézés, nem. Nagyon szeretem ezeket a könyveket, Salvatore bácsi a kedvenc íromim közé tartozik, csak Grand kanyon-nyi távolság van az angol szöveg és a magyar fordítás között:)

pusz
Rhya
Rhya
Újonc
Újonc

Hozzászólások száma : 6
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 27.
Age : 35
Tartózkodási hely : Békéscsaba- Pécs

http://www.helnaya.atw.hu

Vissza az elejére Go down

Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS Empty Re: Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS

Témanyitás  Nemesis Pént. Feb. 01, 2008 1:17 am

Jarlaxle ...az első számú kedvencem ha drow... Laughing Laughing Laughing Hihetetlenül pofátlan és ugyanakkor írtó vicces alak...A Pókkirálynő háborúja pedig sztem egészen a 4. könyvig nagyon jóóóó onnastól már csak mérsékelten de még mindíg élvezhető....Gropmh a félszerzet menyországban... Shocked Laughing Shocked Laughing na ott végem volt...lefordultam a röhögéstől....
Nemesis
Nemesis
Vampire knight

Hozzászólások száma : 65
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 38

Vissza az elejére Go down

Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS Empty Re: Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS

Témanyitás  Rhya Vas. Feb. 03, 2008 7:32 pm

Very Happy jaja, arra emlékszem:D Hihetetlen volt:D No a másik nagy kedvencem Gromph... ő a ZISTEN! Very Happy Pharaunt is bírtam, de Gromph jelleme valahogy közelebb áll hozzám:)

Jarlaxe külön történet... felsőbb körökben csak VP-nek hívják:D ("Vér Pisti") magyarán mindent képes megtenni, lehetetlen helyzetekből is sértetlenül jön ki... szóval szuperhíróVery Happy nekkem ezzel semmi bajom:) Ilyen karakter és pont azért vagy ennyi hatalma, mert okos, ravasz és megvannak hozzá a felszerelései:D
Rhya
Rhya
Újonc
Újonc

Hozzászólások száma : 6
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 27.
Age : 35
Tartózkodási hely : Békéscsaba- Pécs

http://www.helnaya.atw.hu

Vissza az elejére Go down

Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS Empty Re: Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS

Témanyitás  Nemesis Kedd Feb. 05, 2008 1:48 am

Hmm...ezekkel a tulajdonságokkal mintha emlékeztetne valakire....talán egy renegát Drow-ra.... Laughing
Valóban, úgy látszik Salvatore keze nagyon ráállt "erre" a bizonyos történettípusra....és a Bregan D'aerthe egykori nagyszájú intrikás mestere is Drizzt sorsára jutott....lelki dilemmás kalandor.... Sad

Én mondom addig jó míg a sötételf Menzoberranzan-ban marad.....és nem válltozik meg ilyen furán...(lásd.Sad Drizzt, Jarlaxle, Ryld Argith...stb...stb...)

MIndenesetre ha már nyitottam egy FORGOTTEN-es topicot akkor ne csak abból áljon hogy itt beszélgetek és mások akik annyira nem ismerik a világot ne tudjanak hozzászolni, vagy ne gazdagodjanak némi információval. Igyhát ha erőm, időm, és persze lustaságom engedi akkor egy kicsit bemutatom Faerün-t királyságról-királyságra.

Nos akkor, bár mint tudjuk nagyon népszerű és mindenki ismeri Neverwinter-t ( Téltelen) Baldúr kapuját és ezen régiókat hála a jól sikerült PC-s játékoknak. Ennek következtében persze az asztali játékok nagyrésze is ezen a részeken zajlik.....még Drizzt is itt rohangászik nemmessze... Laughing ...és épp ezért Jóóóó messzire megyek innen és elsőként a szépséges CORMYR-t mutatom be egy kicsit.

íme egy térkép ha valaki meg is szeretné nézni hogy miről beszélek...
http://www.talesofmoonsea.com/picturestoweb/FRposterLarge_150.jpg

Távol a Kardparttól ( Sword Coast) messze keletre egészen a Völgyvidékek alatt és Sembia kapzsi királysága mellett található Cormyr a sárkánykirályság. (valahol a térkép közepén) Érdekes a története ennek a klasszikus lovasnépnek és legendáinak. Eredetikeg ezt a vidéket sárkányok lakták, köztük is főnök volt a nagy és öreg Thauglorymorgorus (fekete sárkány) aki még öregségében kéntelen volt megérni egy sunyi kis fürge nép beköltözését szép országába. Ők voltak az elfek, és vezetőjük volt Iliphar a pálcák mestere. Úgy esett a nagy eset hogy ez a szemtelen elf párbajban legyőzte az öreg Thauglor-t, kinek pikkelyei megfakultak akkorra már és inkább nézett ki bíbornak mint sem feketének. Mivel veszített a sárkány átengedte a földeket az elfek kezének. A sors fintora viszont, hogy az elfek sem élhetnek itt örökké, és há ki más bitorolhatná el 3000 éves birodalmukat mint az ember. Megesett egy napon, hogy egy magsa izmák pionír...valami Obarskyr család férfiembere, úgy döntött hogy márpedig ő ezen a vidéken telepszik le. Összetalálkozik és barátkozik itt egy fura varászlóval is aki a Zöld Ethar néven mutatkozik be. Elmesélni nem akarom az egészet, legyen annyi elég hogy ez az vaskos úriember belopta magát az akkoriban éppen költözni készülő elfek szívébe. Akik meghagyták neki hogy azt csinál ebben a királyságban amit akar, egészen addig míg törvényeiket nem szegik. (ez töbnyire a favágásra vonatkozik) így hát koronát kapott a derék Obarskyr és Ethart megtéve fővarázslójának birodalmat kezdtek építeni. Azóta eltelt 1500 év, és még mindíg Obarskyr ül a trónon és az Ethar szellemében munkálkodó fővarzsló a második ember. Persze a hatalom változatlanságában nagyban közrejátszik egy jóslat is miszerint amíg Obarskyr ül a trónon egy olyan fővarázslóval ki Ethar tanításának leszármazotja (Minden fővarázsló képezi ki utódját...nincs vendégmunkás) addig a birodalom élni fog. Meg van egy másik is...Miszerint, ha a bíbor sárkány
(Thauglorymorgorus) elpusztul a királyságot is viszi magával. Na ennyit a történelemről...
Jelenleg IV. Obarskyr Azun ül a trónon és egy Vangerdahast nevű idegesítő sunyi alak a fővarázsló. (Elminster Faerün leghatalmasabb varázslójának tanítványa...és sokak szerint sajnos modorát is eltanulta) Az ország erős és mindenki hazafi. Illetve nagyon népszerű lett az elmúlt 1000 évben Thauglor legendája, mert előszeretettel neveznek el szinte mindent bíbor sárkány után (vagy legalábbis valamilyen sárkány után). Igyhát a királyság lovas elit alakulatát mimásnak is lehetne nevezni....mint....Bíbor Sárkány Lovagrend. Mellettük még fővarázsló saját kis csapata a Cormyri csatamágusok alkotják szerves részát az ország hadseregének ami így összesen majdnem akkora mint a Kard parti szövetség együttes serege. De kell is a létszám, mert a kőföldeken állandó az ork és egyébb "állati" tevékenység. Északról rendszeresen támad Zentilvár keletről folyton piszkálódik Sembia...viszont a tenger felől nincs vész...mert Cormyr szerződésben áll a leghatalmasabb kalózúrral ezen a vidéken
Laughing

Nos hirtelen ennyi....ha valaki kíváncsi valamire kérdezzen bátran... Very Happy
Nemesis
Nemesis
Vampire knight

Hozzászólások száma : 65
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 38

Vissza az elejére Go down

Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS Empty Re: Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS

Témanyitás  Carletto Hétf. Márc. 17, 2008 1:24 pm

Nem tudom. Én olvastam a Drizt első két triológiát anno réges- régen... de miért baj az hogy Drizzt lelkibeteg? :S
És hogy az író ezt bemutatja? Szerintem e nélkül csak üsd-vágd-nem-apád könyv lenne kb olyan cselekménysorozattal mint a Mortal Kombat. xD
Szóval igen is legyen lelkibeteg... ha engem kergetnének ki hazulról és több mint egy évig barlangban kuksolnék és csigát zabálnék egy asztrálpuma társaságában, nem hinném hogy egy válrándítással el bírnám intézni. :)Szerintem sokaknak pont ez jön be hogy morális dilemmái vannak ... mondjuk van olyan amivel én sem értek eggyet. (pl 1000 orkot lemészárlok de azt aki megkeserítette az életem azt nem ... mondjuk erre rá lehet húzni azt hogy az Orkok élete kb annyit ér mint egy malacé egy januári disznótórban. Drizzt meg erősen chatic -good jellem)
Na sebaj... ha más nem is a statisztika Drizzt mellet szól. Továbbá nem nyálas ... láttál benne könnyeket előcsalogató szerelmi szálat meg Gibson féle mártírságot? Very Happy xD Én aztán nem ...
Carletto
Carletto
Fórumozó
Fórumozó

Hozzászólások száma : 64
Csatlakozás ideje : 2008. Mar. 09.
Age : 43
Tartózkodási hely : Békéscsaba

Vissza az elejére Go down

Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS Empty Re: Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS

Témanyitás  Nemesis Vas. Márc. 30, 2008 3:06 pm

Olvasd el az 1000 ork-rot meg a csillagtalan éjt....kapsz olyan nyálat, meg műhisztit mártírkodással hogy belefulladsz... Twisted Evil Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS 578744
Nemesis
Nemesis
Vampire knight

Hozzászólások száma : 65
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 38

Vissza az elejére Go down

Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS Empty Re: Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS

Témanyitás  Carletto Vas. Márc. 30, 2008 4:34 pm

Nemesis írta:Olvasd el az 1000 ork-rot meg a csillagtalan éjt....kapsz olyan nyálat, meg műhisztit mártírkodással hogy belefulladsz... Twisted Evil Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS 578744

Very Happy Valszeg így van. Ezesetben kíváncsi lennék hogy az olvasók hány százaléka nő ?! Laughing Laughing Laughing
Lehet hogy a fantasy-faló romantikus kiscsirkékre gyúr az író xD
Most aztán lehet megsrtődni lányok ! Laughing De hát ilyen az üzletpolitika xD
Carletto
Carletto
Fórumozó
Fórumozó

Hozzászólások száma : 64
Csatlakozás ideje : 2008. Mar. 09.
Age : 43
Tartózkodási hely : Békéscsaba

Vissza az elejére Go down

Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS Empty Re: Dungeons & Dragons FORGOTTEN REALMS

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.