Notesz-klub Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dragonlance

2 posters

Go down

Dragonlance Empty Dragonlance

Témanyitás  Roli Kedd Jan. 22, 2008 9:58 pm

Aki eddig nem olvasta, annak ez a fantasy kötelező!! 90-es évek végén alkotta meg a népszerű írópáros: Margaret Weis és Tracy Hickman. Számtalan könyv jelent meg róla, hamarosan film is készül az egyik nagy krónikából! Érdemes megnézni, bár a könyv - mint általában - milliószor jobb lesz. Olvastam Gyűrűk Urát is, szerény véleményem szerint a karakterleírások és a lélekrajzok miatt jobb is (No comment here Édesem, csak saját vélemény Smile )

www.dragonlance.com - A hivatalos oldal
http://www.dragonlance-movie.com/ - a hivatalos film oldala

Végezetül linkelem a borító hátoldalát kedvcsinálónak, mert ha mást írnék már spoiler lenne Smile

Sárkányok.
Legendák szülte mesebeli lények.
Ám ezeknek a sárkányoknak most százszorta gonoszabb fajai özönlötték el Krynn földjét, hogy háborút és pusztulást hozzanak békés népére...

Üdv: Roli
Roli
Roli
Szorgos fórumozó
Szorgos fórumozó

Hozzászólások száma : 72
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 37
Tartózkodási hely : Jánoshalma/Gyöngyös/Békéscsaba

http://fiestaonlinefan.atw.hu

Vissza az elejére Go down

Dragonlance Empty Re: Dragonlance

Témanyitás  Carletto Hétf. Márc. 17, 2008 1:39 pm

Régen sokszor elolvastam az alaptriológiát utánna meg az ikrek háborúját. Rohadt jó könyvek... naná hogy Tasslehoff rulez 4ever! Very Happy
A film... vén fejjel nézve azt mondom ilyen költségvetésből senki ne várjon gyűrűkurát. Rajzfilmről van szó ami szorosan és kicsit szárazon bár de követi a regény cselekményét. Ennyi. Se több se kevesebb. Kicsit végig azt éreztem hogy megy a csapat és hentel meg végig a szerepjátékrendszert láttam az egészbe. Kb mint a felébredt Neo a mátrixot. 'Na most odamegy a pap és castol egy heal-t. Sajnos még nem olyan magas szintű hogy tudjon feltámasztani. Tasslehofnak összejött a sneak attack ... Dragonlance 412470 stb..stb...'
Vissza kell menni gyerekbe és akkor tudja élvezni is az ember. Jobb lett volna ha egyszerre doják ki mind a hármat. Így várhat az ember megint évekig mire Kitiara megöli... őőő ... izé.. kussolok. Dragonlance 412470
Carletto
Carletto
Fórumozó
Fórumozó

Hozzászólások száma : 64
Csatlakozás ideje : 2008. Mar. 09.
Age : 43
Tartózkodási hely : Békéscsaba

Vissza az elejére Go down

Dragonlance Empty Re: Dragonlance

Témanyitás  Roli Szer. Márc. 19, 2008 2:27 pm

Na igen Very Happy Én is így éreztem... Benne volt minden, ugyanakkor valami hiányzott. Minden fontos jelenet ott volt, de rövid volt, kicsi volt, nem volt csúnya de nem is egy Beowulf minőség, követte a régi képregény rajzolását. Szerény megítélésem szerint azoknak készült, akik már olvasták a könyvet, idejük nincs megint elővenni és átnyálazni mind az 540 oldalt, csak "felfrissítik" a memóriájukat vele. Tömör volt, és egyszerű, ami nem biztos hogy rossz, de mint az említetted nem egy GyU trilógia... Ja Kitiara csúnyán elintézi a közös .... amm... valakijük valakiét... Smile
Roli
Roli
Szorgos fórumozó
Szorgos fórumozó

Hozzászólások száma : 72
Csatlakozás ideje : 2008. Jan. 20.
Age : 37
Tartózkodási hely : Jánoshalma/Gyöngyös/Békéscsaba

http://fiestaonlinefan.atw.hu

Vissza az elejére Go down

Dragonlance Empty Re: Dragonlance

Témanyitás  Carletto Szer. Márc. 19, 2008 5:28 pm

Roli írta:Na igen Very Happy Én is így éreztem... Benne volt minden, ugyanakkor valami hiányzott. Minden fontos jelenet ott volt, de rövid volt, kicsi volt, nem volt csúnya de nem is egy Beowulf minőség, követte a régi képregény rajzolását. Szerény megítélésem szerint azoknak készült, akik már olvasták a könyvet, idejük nincs megint elővenni és átnyálazni mind az 540 oldalt, csak "felfrissítik" a memóriájukat vele. Tömör volt, és egyszerű, ami nem biztos hogy rossz, de mint az említetted nem egy GyU trilógia...

Egyetértek. Bár ha már visszanyultak a régi raztechnikához (ami szerintem nem baj) kár volt ötvözni a modern 3D-vel. Gané egy látvány volt szó szerint amikor a több 100 sárkányfatty ugyanugy és ugyanakor lengeti a kardját amikor üdvözlik a nagyurat, egy matematikailag is hibátlan hadrendbeállásban. Arról nem is beszélve hogy mindegyik ugyanúgy néz ki. Inkább rajzolták volna meg őket is normálisan nem pedig mindegyik figurához ugynazt a 3D sablont berkani. Ez amugy sok filmben előforul sajna. Pl SW epizode I ... amikor a végén felvonulnak gungenek. Szól a zene , mindegyik ugynazt a ritmust nyomja, ugynugy néz ki, és ugynugy mozog. ÁÁÁááá
Csak egy két változot kéne berakni az egyenletbe és akkor már nem is lenne annyira szembeötlő. Gyűrűk urában meg tudták csinálni... ott nem volt két egyforma ork sehol. (most a több ezerfős végső csatajelentre gondolok, nem a szinészes - maszkos szereprőkre .. ami előtt le a kalappal)

Apropó: egészen véletlenül az Ikrek háborúja teljes nincs meg? pirat
Carletto
Carletto
Fórumozó
Fórumozó

Hozzászólások száma : 64
Csatlakozás ideje : 2008. Mar. 09.
Age : 43
Tartózkodási hely : Békéscsaba

Vissza az elejére Go down

Dragonlance Empty Re: Dragonlance

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.